czwartek, 25 października 2018

Glissando #35 #radioart - Arsenije Jovanovic


W najnowszym radioartowym numerze Glissanda mój tekst o twórczości Arsenije Jovanovicza i jego praktykach pogłębionego słuchania, sztuki archiwum i dźwięku.

poniedziałek, 15 października 2018

Canti Spazializzati #3: 1kg PC / Borowski / Głuszek






20 października zapraszamy na trzecią edycję cyklu Canti Spazializzati pod hasłem "Cosmic Tones for Mental Therapy", gościnnie we wrocławskim Planetarium Pracowni Dydaktyki i Popularyzacji Astronomii. Premierowe przestrzenne prace wizualno-dźwiękowe zaprezentują:

1kgPC :
projekt duetu Pauliny Czerek (Beniovska) i Krystiana Grzywacza, który pachnie paradokumentalizmem. Stworzone specjalnie pod przestrzeń planetarium słuchowidowisko jest mieszaniną motywów przedstawieniowych kultury popularnej z wizjami bardziej zakurzonymi, która przyciąga skojarzenie bliskiego spotkania z kosmoludkiem. Animacja powstała w programie symulującym właściwości fizyczne istoty przebywającej w ziemskim środowisku, towarzysząca temu muzyka jest połączeniem nagrań terenowych z dzwiękami generowanymi w otchłani komputera osobistego.
Krystian Grzywacz - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek kolektywu Gnojki. Zwycięzca trzeciej edycji Konkursu Najlepszych Dyplomów WroArt Center. Specjalizuje się w sztuce wideo, rzeźbie oraz generowaniu obszarów wirtualnych (VR). Brał udział w wystawach zbiorowych w Polsce oraz poza jej granicami.
https://www.youtube.com/channel/UCm_hvnGv0lRid798vd3KBSg
Paulina Czerek (Beniovska) - przedstawicielka sceny techno i acid house w Polsce, kiedy trochę szumi lubi też puścić Bajm. Kiedy nie miksuje mikserem, zajmuje się produkcją i multidyscyplinarnymi projektami młodego artystycznego ciała w Polsce. Członkini kolektywu Gnojki. Grała live acty i dead sety w lokalnych klubach w Polsce i na Islandii. Aktualnie zagłębia się w tajniki field recordingu tworząc przy tym intrygujące dźwiękowe opowieści.
https://soundcloud.com/benia-beniowska

Jędrzej Borowski:
Inżynier dźwięku, artysta dźwiękowy, performer. Od 2014 roku związany ze śląską sceną muzyki elektronicznej, uczestnik warsztatów i sesji Biura Dźwięku Katowice. Tworzy improwizowane słuchowiska i kolaże oparte na nagraniach terenowych oraz znalezionych i splądrowanych dźwiękach. Wynikiem tych działań była kaseta pt. "Układy niestabilne" wydana w 2016 roku nakładem wydawnictwa Pionierska Records.
https://soundcloud.com/jborowski/

Beniamin Głuszek:
Twórca instalacji dźwiękowych, teoretyk muzyki. Główny przedmiot jego zainteresowań stanowi udźwiękowienie elektrycznej czynności ludzkiego mózgu (EEG). Swoje prace prezentował w Czechach, Holandii, Szkocji i Polsce – m.in. na festiwalach „Warszawska Jesień”, „AudioArt”, podczas Przeglądu Sztuki „Survival”
https://www.polskieradio.pl/8/2565/Artykul/2030150,Fale-mozgowe-w-sztuce-i-medycynie

więcej na stronie wydarzenia.

Plakat - Karolina Pietrzyk (http://karolinapietrzyk.info/) + Mateusz Zieleniewski (http://www.mzieleniewski.com/)




Tonga Boys - Vindodo

Dziś premiera płyty w z naszym skromnym wkładem  w finalny mix.
Wspierajcie chłopkaów, kupujcie ich płyty!
DanceOn, DIslocatiOn!



poniedziałek, 1 października 2018

Sound-Light-Space Organisms - PLATO Ostrava


Rama Gottfried - Prototype score (frag)


W najbliższą czwartek odbędzie się drugi z cyklu koncertów, jakie przygotowałem dla galerii PLATO w Ostrawie. Tym razem zaproszenie do zmierzenia się z niecodzienną przestrzenią i 7-sekundowym pogłosem przyjął berliński ensemble mosaik, a program wypełnią nowe kompozycje badające zależności pomiędzy przestrzenią, instrumentami i wykonawcami w hybrydowych formach na przecięciu instalacji, performance'u i wizualnego rytuału.


Joanna Bailie: Trains (2014)
for violoncello and audio-recording

Kaj Duncan David: Loops and atmospheres (2017)
several compositions for violin, keyboards and lights

Rama Gottfried: Prototype 1, 2011 (2011/2015)
for violoncello, percussions and electronics

Johan Svensson: Down (2012)
for violin and electronics

Sarah Nemtsov: White eyes erased (2014/2015)
for keyboards and percussions

Więcej o koncercie na stronie PLATO i wydarzeniu.