wtorek, 12 listopada 2019

Canti Spazializzati #8 Cybulski / Kulczyński / Jerman / Gorwa / Beniovska+Kostkiewicz


Zapraszamy na 8 odsłonę Canti Spazializzati, która tym razem odbędzie się w pięknej Sali Kinowej Centrum Technologii Audiowizualnych, która za czasów działania Wytwórni pełniła funkcję studia nagraniowego i miejsca do kolaudacji.

Koncert rozpoczniemy filmem dokumentalnym „HOW TO DESTROY TIME MACHINES” o praktyce twórczej Jepha Jermana w reżyserii Jacka Piotra Bławuta z brawurowo zrealizowaną wielokanałową ścieżką dźwiękową.
https://vimeo.com/219087070


Artyści:

Paweł Kulczyński - artysta dźwiękowy, twórca instalacji, muzyk i producent eksperymentalnej muzyki elektronicznej, tworzy też pod nazwami Wilhelm Bras oraz Lautbild. Mieszka i pracuje w Warszawie.
http://pawelkulczynski.com

Krzysztof Cybulski – kompozytor i artysta dźwiękowy, twórca muzyki elektroakustycznej, interaktywnych obiektów dźwiękowych oraz instalacji. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtwórca grupy panGenerator traktującej sztukę nowych mediów jako laboratorium przyszłości. Laureat Prix Ars Electronica 2017 w kategorii "digital musics & sound art". Projekty realizował wspólnie z Robert Curgenven, Krzysztof Knittel, Anna Zaradny, Norman Leto, Slawomir Wojciechowski.
http://krzysztofcybulski.com

Podczas koncertu Krzyszof Cybulski wykona liveact kwadrofoniczny bazujący na projekcie MODULAR PROCESS MUSIC - własnej konstrukcji obiektach dźwiękowych komunikujących się pomiędzy sobą poprzez sam dźwięk, w taki sam sposób jak muzycyi mprowizujący. W przeciwieństwie do typowego syntezatora modułowego, zamiastłączenia modułów za pomocą kabli krosowych, każdy instrument ma głośnik i mikrofon konferencyjny, dzięki czemu mogą słuchać się nawzajem lub innych dźwięków zewnętrznych. Niektóre instrumenty są sterowane tylko dźwiękiem, inne mogą być również sterowane ręcznie. Instrumenty zostały zaprojektowane tak, aby ich interakcje i proces tworzenia dźwięku były wyraźnie widoczne i zrozumiałe dla publiczności - wizualne sprzężenie zwrotne zapewnia mechaniczny ruch elementów.


Magdalena Gorwa - kompozytorka eksperymentująca z nowymi środkami wyrazu muzyki elektronicznej i nowych mediów. Studiuje kompozycje na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, laureatka wielu konkursów kompozytorskich, brała udział w kursach pod okiem m.in. Grażyny Pstrokońskiej–Nawratil i Johannesa Kreidlera. Komponuje również dla teatru.
https://soundcloud.com/magdalena-gorwa

Podczas koncertu Magdalena zaprezentuje kwadrofoniczna kompozycję elektroakustyczny " Mrok_i ".

„- Wiesz, co mi przypomina moje życie?
- No?
- Kostkę lodu rzuconą na rozpaloną blachę pieca; topnieje na moich oczach, a ja nic nie mogę zrobić.”

Jarosław Borszewicz, „Mroki”.



Znani z poprzednich edycji Beniovska (#5, #3, #2) i Kostkiewicz (#1) wystąpią w premierowym duecie.

Paulina Czerek (Beniovska) - DJ-ka i artystka dźwiękowa z Trójmiasta, obecnie zamieszkująca stolicę. Znana jest zarówno ze swoich klubowych setów jak i kompozycji eksperymentalnych. Członkini kolektywu artystyczno imprezowego Gnojki. . Pracuje z nagraniami terenowymi, syntezą analogową i automatami perkusyjnymi. Uczestniczyła m.in. w festiwalu Unsound w Krakowie i regularnie występuje na Canti Spazializzati.
https://soundcloud.com/benia-beniowska

Hubert Kostkiewicz - Gitarzysta zespołu KURWS, z którym zagrał kilkaset koncertów i wydał trzy płyty. Zaangażowany także w w szereg innych, choćby takich jak Pustostany czy Polaroid Android. Od niedawna daje także upust fascynacji abstrakcyjną muzyką elektroakustyczną i improwizowaną. Na koncertach występował m.in. z Łukaszem Rychlickim, Maciem Morettim, Piotrem Łyszkiewiczem i Erickiem Wongiem. Jest też aktywistą i animatorem kultury i jednym z najbardziej doświadczonych organizatorów koncertów we Wrocławiu.
https://soundcloud.com/hubertkostkiewicz

Jeph Jerman - improwizujący muzyk i konstruktor obiektów dźwiękowych, autor ponad 50 albumów z muzyką eksperymentalną. Współpracował mi. n. z Tim Barnes, Greg Davis, Taku Sugimoto, Jon Mueller, Lawrence English, John Hudak, Aaron Dilloway.
http://ribexibalba.com/jj/



Canti Spazializzati to cykl warsztatowo-koncertowy poświęcony teoriom i praktykom muzyki eksperymentalnej, skupiony na koncepcjach uprzestrzenniania kompozycji dźwiękowych stworzonych dla wielokanałowego nagłośnienia. Łączy ideę prezentacji nowych projektów muzycznych z umożliwieniem artystom rozwijania przestrzennych aspektów kompozycji dźwiękowej i stworzeniem platformy współpracy pomiędzy młodymi muzykami, kompozytorami i artystami dźwiękowymi.

plakat Karolina Pietrzyk (http://karolinapietrzyk.info/ ) + Mateusz Zieleniewski (http://www.mzieleniewski.com/ )

Brak komentarzy: